четвер, 23 лютого 2017 р.

До дня народження Лесі Українки



З нагоди 146 річниці  від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-​Квітки)  у шкільній бібліотеці організована виставка творів
видатної української письменниці,поетеси, перекладача, громадської діячки. Другокласники під час візиту до читальної зали мали змогу ознайомитися із біографією Лесі Українки,
переглянути відео, почути вірші та пісні на слова поетеси.Позитивне завершення заходу забезпечив мультфільм «Біда навчить» за мотивами одноіменної казки.



















Біографія Лесі Українки


Творчість Лесі УкраЇнки

леся українка, лариса косач, вірші, життя, творчість.
Письменницю Лесю Українку (Ларису Петрівну Косач) знає весь світ. Багато творів написала вона для дорослих. Але не забула й за дітей, бо дуже їх любила. Зросла Леся у великій, дружній і працьовитій сім'ї. Мала двох братів і три сестри. Та не лише для рідних писала Леся Українка казки, вірші й поеми. Вона дбала, щоб усі діти мали, що читати...
На малюнку: В. Бабенцов. Леся Українка на Володимирській гірці. Олія. 1955 р. Подається за виданням: Леся Українка. – К. : Радянська школа, 1979 р., стор. 114.
* * *


"Я в серці маю те, що не вмирає..." (Леся Українка)


За мотивами казки Лесі Українки "Біда навчить". 
Некмітливий Горобець (1970) - казки Лесі Українки

Вірші -небелиці,вірші-безконечники

Вірші-безконечники (Анатолій Качан)
Вірші-безконечники для дітей

І. Світличний. Безконечник 

вівторок, 21 лютого 2017 р.

Міжнародний день рідної мови

   21 лютого-Міжнародний день рідної мови


Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова - не просто засіб комунікації. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
У 1999-му році на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.
  Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. Наша українська мова належить до найбагатших мов світу. Багато зробили для її вдосконалення освічені люди різних часів — письменники, вчені, видавці… Ми з вами отримали в спадок багату, розвинену, гнучку українську літературну мову. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.Сьогодні, згідно Статті 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». 
Дорогі читачі! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
«Красо моя! В тобі і мудрість віків, і пам'ять тисячоліть, і зойк матерів у лиху годину, і переможний гук лицарів у днину побідню, і пісня серця дівочого в коханні своїм, і крик новонародженого...» (Сергій Плачинда).

Шануймо і любімо рідну мову, піклуймося про неї, розкриваймо для себе її велич і могутню силу. Збережімо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

понеділок, 20 лютого 2017 р.

День Героїв Небесної Сотні


Сьогодні в Україні День Героїв Небесної Сотні 
  ''Герої не вмирають!"-так ми говоримо про тих, хто віддав своє життя за Україну, за гідне буття українців, за кращу долю своїх дітей та онуків, усіх наступних поколінь. І, звичайно, вони вічно житимуть у наших серцях, у нашій пам'яті. Вони - Герої НебесноЇ Сотні.В рамках заходів, приурочених до третьої річниці розстрілу Майдану, у шкільній бібліотеці підготовлено інформаційно-тематичну виставку «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться, живе»,для дев'ятикласників проведено урок пам'яті «Небесна сотня. Зима, що нас змінила»,в ході якого учні ознайомилися із трагічними подіями зими 2014р.,переглянули відеоролики ,хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані.



День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні, три роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

пʼятниця, 17 лютого 2017 р.

День спонтанного прояву доброти



17 лютого у світі відзначають День спонтанного прояву доброти
Справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки 

Творіть добро і лихо не спочине.
 Творіть добро, бо має бути так-
  Якщо ти добра від душі людина-  
                           Добро добром повернеться хоч як...                                      

Свято,яке покликане об'єднати всіх людей планети, має досить коротку історію. Його поява пов'язана з ініціативою міжнародних благодійних організацій, які вирішили об'єднати під гаслами доброти всіх людей планети - незалежно від їх громадянства, віросповідання та національної приналежності.
Святкування Дня спонтанного прояву доброти в Україні поки проводиться практично непомітно, оскільки про нього мало хто знає. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти стосовно всіх оточуючих. Справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини - радість інших людей.Тому давайте проявляти добрі наміри у всіх своїх діях! Гарні справи, то приємно, а ще приємніше їх робити. Люди з  світлими серцями та думками вірять в перемогу ДОБРА і  своєї ГІДНОСТІ!
А у бібліотеку уже зранку  діти несуть книги у подарунок: Голючик Люба,Апостолов Олег,Юрченко Даринка, Ліподат Антон, Ткаченко Віка, Дудник Ярослав, Цветкова Ліза, Заярна Віка, Бобко Микола.


 


середа, 15 лютого 2017 р.

15 лютого- День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

     15 лютого 1989 року керівництво СРСР оголосило, що територію Афганістану залишив останній радянський солдат - закінчилась більш, ніж дев'ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу, в якій і сьогодні ще триває громадянська війна. Захищати революцію в "братерській" країні були прикликані понад 150 тисяч українців. Більш трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими; уже дома, від ран, хвороб і самогубств умерло більш 4 тисяч українських "афганців".

 День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 р. № 180/2004. Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках. Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій.

вівторок, 14 лютого 2017 р.

День Святого Валентина


ФОТО


Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року є – День Святого Валентина.
Цього холодного дня навіть повітря сповнене любов’ю.Саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни. У День Святого Валентина в бібліотеці Ви можете зустріти велику кількість закоханих. Вони живуть на сторінках книг, які ми із задоволенням читаємо і дізнаємося про їх неймовірні історії кохання. Шкільна бібліотека пропонує Вам книги про кохання.

Акція '' Подаруй бібліотеці книгу''



14 лютого —у Міжнародний день дарування книг  розпочинаємо щорічну благодійну акцію
         '' Подаруй бібліотеці книгу''
Акція спрямована на те, щоб поповнити фонд літературою для наших читачів (з різних галузей знань, довідкова, класична, сучасна художня та ін.).
 Якщо у вас вдома є прочитані і незатребувані книги, ви можете подарувати їм друге життя. Подарувавши книгу шкільній бібліотеці, ви можете стати продовжувачем традицій благодійності. Навіть одна потрібна книга має велике значення!

Будемо щиро вдячні за благодійні пожертви на поповнення книжкового фонду бібліотеки. Кожен дар важливий для нас, адже він дає можливість продовжити життя книзі і ваші книги будуть знову і знову радувати читачів!

Сподіваємося на вашу участь в акції! Учасниками акції можуть стати вучителі,учні, всі бажаючі поділитися своїми духовними цінностями.

Чекаємо на ваші дарунки!!!

Акція та її підсумки будуть висвітлюватися на блозі шкільної бібліотеки у розділі «Бібліотека вдячна». Також у читальній залі буде організовано виставку подарованих книг.

вівторок, 7 лютого 2017 р.

Сьогодні День Безпечного Інтернету


  З кожним новим поколінням підвищується рівень проникнення Інтернету в сім'ї. Сьогодні все більше дітей користується Інтернетом для спілкування, пошуку інформації, ігор, скачування мультимедійного контенту. З розширенням можливостей в онлайні зростають і ризики. Що може статися в реальному житті через безтурботну віртуальну поведінку? Чи знають про це діти? А батьки? Чи усвідомлюють необхідність навчання не просто використання Інтернету, але й можливостям уникнути небезпечних ситуацій? Чи відноситься така освіта до сфери компетенції школи?  
     У відповідь на ситуацію, коли українська громадськість не до кінця усвідомлює можливі ризики в Інтернеті, в 2008 році компанія «Майкрософт Україна» ініціювала створення Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті. За цей час проведено безліч активностей і науково-освітньої діяльності. У 2011 році в рамках програми Microsoft «Партнерство в освіті» кафедрою превентивної роботи та соціальної політики ЮНЕСКО в Україні проведено Всеукраїнське широкомасштабне дослідження«Рівень обізнаності українців з питання безпеки дітей в Інтернеті». Вибірка дослідження склала 16850 респондентів, у тому числі 7600 дітей у віці від 10 до 17 років, 4000 батьків та 5150 вчителів. Дослідження проводилося в 11 областях України: Харківській, Тернопільській, Рівненській, Львівській, Київській, Запорізькій, Черкаській, Донецькій, Луганській, Житомирській областях та АР Крим. Анкетування проводилося в обласному центрі і трьох районних центрах у кожній з вище.  Подібне дослідження було проведено в Україні вперше, його результати представлені нижче.

Ключові результати:
З 96% дітей-користувачів Інтернетом у віці від 10 до 17 років 51% не знає про небезпеки в мережі.
52% дітей виходять в Інтернет насамперед для спілкування в соціальних мережах, де залишають дані про свій телефон (46%) і домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).
44% дітей перебувають у потенційно ризиковій зоні (розміщують особисту інформацію) і 24,3% вже були в ризикових ситуаціях (ходили на зустріч з віртуальними знайомими) – у віковій групі від 15 до 17 років цей показник сягає 60,3%.
72,5% дітей хочуть отримувати більше інформації про можливості безпеки в Інтернеті.
77% батьків також висловили бажання більше дізнатися про безпеку Інтернету для дітей.
У сім'ях діти краще, ніж батьки, розбираються в комп'ютері та Інтернеті. З 81% батьків підтвердили, що у них на домашньому комп'ютері встановлений антивірус, 95% вказали, що його установкою і налаштуванням займалася дитина.
Думку, що навчати дітей по темі безпеки в Інтернеті повинні вчителя, поділяють 95% батьків і лише 13% самих вчителів.


четвер, 2 лютого 2017 р.

120-річчя від дня народження "князя духу","бояна степової Еллади"


2 лютого з нагоди відзначення ювілейної дати від дня народження нашого земляка, поета-вигнанця Євгена Маланюка у шкільній бібліотеці відбувся літературно-поетичний захід. Увазі старшокласників була запропонована подорож по сторінках життя і творчості поета. Учні 10-го класу дослідили його нелегку творчу та життєву долю, підкреслили найвизначніші події в його житті – еміграції, яких він пережив аж три...
Учні 11 класу читали вірші «Батьківщині», «Одна пісня», «Вічне», «А син питає»,«Лист»,«Шевченко»... Слухачі переконались, що можна по різному ставитись до ідейних переконань поета, але не можна не знати його доробку, що в наш час є дуже актуальним, пройнялися настроєм,одухотвореним палкою вірою, що майбутнє України залежить від кожного з нас.


Яскравим доповненням були відеосюжети «Велич особистості (Євген Маланюк)»,«Євген Маланюк. Життєпис та творчість».
По завершенню відбувся огляд книжкової виставки «Імператор залізних строф», присутні ознайомилися з літературою, присвяченою творчості видатного українця..