четвер, 29 грудня 2016 р.

З Новим роком та Різдвом Христовим!



Шановні користувачі нашої бібліотеки!



Щиро вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай Новий рік принесе цілу торбу гараздів, веселощів та оптимізму в кожну родину.Міцного здоров’я на довгі роки, успіхів,людського щастя та родинного затишку!

І нехай наші книжки дають Вам невичерпну насолоду нового пізнання та втаємниченого спілкування зі Словом.
Привітання з Новим роком Півня 2017 у віршах близьким: мамі, татові, сестрі, дітям

вівторок, 20 грудня 2016 р.

Як хлопчиків зацікавити читанням

Батьки маленьких хлопчиків часто заздрять своїм друзям, які виховують дівчаток. Вони можуть спокійно сидіти, улаштовувати чаювання, займатись однією справою довше п'яти хвилин, гратись однією іграшкою, доки мама відійде у ванну тощо.
У той же час більшість хлопчиків рідко коли можуть спокійно висидіти довше тридцяти секунд, їхня увага постійно переходить на щось нове, а іграшки змінюються зі швидкістю світла. Жодна мама не проміняє свого сина ні на що на світі, але в той же час багато мам віддали б чимало, щоби просто спокійно... сходити в туалет.
Стать дитини не визначає її поведінку, відмінності між хлопчиками й дівчатками не завжди настільки виразні, але не варто себе обманювати – вони все-таки існують. Особливо, якщо справа стосується читання та грамотності.
Дослідження постійно доводять, що дівчатка раніше починають опановувати мову, їхній словниковий запас більше, вони використовують більш складні конструкції фраз і речень, навіть у дошкільному віці, а коли йдуть у початкову школу, то на півтора року випереджають хлопчиків у навичках читання й письма.
В основній школі дівчатка краще володіють орфографією. Та ж ситуація зберігається й у старшій школі. У хлопчиків більше шансів потрапити в число тих, хто відстає, або навіть залишитись на другий рік.
Однак не варто вважати, що хлопчики не можуть добре вчитись, викладати свої думки та правильно писати. Вони можуть. Факти, що підтверджують наведені відмінності в набутті навичок читання й письма, означають тільки те, що батьки повинні вчасно підтримати своїх синів у даних сферах навчання.
П'ять порад про те, як батьки можуть допомогти своїм синам
1. Розвивайте мовні навички
Розмовляйте, розмовляйте і ще раз розмовляйте! Завжди спілкуйтеся зі своїми синами, навіть якщо вони не можуть висидіти на одному місці. Якщо ваш син обожнює машини, розмовляйте з ним про машини. Обговорюйте їхній колір, моделі, розміри й технічні можливості. Розкажіть якусь цікаву історію про відому марку автомобіля, і нехай ваш син теж розповість вам незвичайну історію. Постійні, змістовні розмови з дітьми допоможуть їм збагатити словниковий запас, покращать аудіювання та мовні навички.

понеділок, 19 грудня 2016 р.

Зі святом!!!

Щиро вітаю усіх з Днем Святого Миколая – одним з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду.З його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому.Нехай добрий Святий принесе щастя у ваші сім’ї й благополуччя рідній Україні.


Увага! Нові надходження

Дорогі читачі!

З радістю повідомляю вам, що фонд нашої бібліотеки  поповнився новими книгами! Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу книгозбірню та обрати собі книгу до смаку!   Сьогодні  презентую вам книги, одержані за обласною програмою.

1.Поденщикова Надія. Шлях до Істини/Н.А.Поденщикова. - Черкаси: Видавець Чабаненко Ю.А., 2015. - 438 с. 

     Книга Н.Поденщикової «Шлях до істини» вийшла на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга 2015».
      Кожний твір збірки – це окрема злободенна проблема, яка вміщена в коротку літературну форму, кожний із сюжетів – це крок на шляху до розуміння великої, ніколи до кінця не пізнаваної людиною істини. Твори Н.Поденщикової написані легко, доступно, зрозуміло. В них відображені ті проблеми, які близькі пересічному українцю: соціальна нерівність, жіноча тема, вічна тема любові та побутові сюжети.   Роботи збірки нібито «нанизані» на біблійні цитати, Шевченкові вислови та афоризми відомих людей для спонукання до роздумів про безумства сучасно­го світу, який відірваний від Істини, і через те кризовий та дуже потребує її участі й допомоги.
Збірка розрахована на широке коло читачів, особливо молоді та тих людей, які й у зрілому віці опікуються станов­ленням духовності, моральності, освіченості, культури.

2.Роговий,Ф. Свято останнього млива [Текст]: романи/ Федір Роговий.-К.: Пульсари, 2015.-672с.

Трагічна доля автора, як і його творів. Хоч 1992 року Феодосій Роговий за роман "Свято останнього млива" одержав Державну премію України ім. Т.Г.Шевченка, та навіть відзначений найвищою нагородою, як і решта його творів, лише зараз приходять до читача в авторському написанні. Роман складається з низки самодостатніх оповідей про окремих прикметних осіб Посулля або про якісь пам’ятні події в неписаному літописі краю.



3.Кулішенко Г.І.  Дерева нашої юності шумлять!..:спогади, ст., вірші, пісні, док., cвітлини/ Галина Кулішенко; упоряд. Ю.М. Кулішенко. – 2-ге вид., перероб. – Київ: Криниця, 2015. – 240 с.

До книги ввійшли записи різних років, самобутні вірші, роздуми, популярні пісні, улюблені вислови тощо. На її сторінках оживають яскраві, а головне – невигадані риси світогляду і характерів селян та української сільської інтелігенції 1920-х – 1980-х рр., і саме на Лівобережжі за часів радянської влади. НЕП, колективізація, голодомор, Друга світова війна, яку в СРСР називали Великою Вітчизняною… Той час і ті люди стали вже нашою історією, яку ми прагнемо знати, зберегти і передати наступним поколінням українців, щоб не забути її гіркі і світлі уроки.
Видання адресоване не тільки фахівцям (педагогам, краєзнавцям і т. д.), але й широкому колу читачів.


4.Довженко О. П. Щоденникові записи,  1939-1956 / О. П. Довженко; худож.-оформлювач О. М. Іванова. - Харків: Фоліо, 2013. - 879 с.


Деякі секрети творчого та особистого життя Олександра Довженка віднині розкриті: архівні документи та особисті записи митця перетворилися у книгу «Олександр Довженко. Щоденникові записи. 1939-1956 рр.».Представлена книга є першою повною науковою публікацією щоденникових записів Олександра Петровича Довженка за період з 1939 р. по 1956 р. Режисер фіксує основні події свого особистого та творчого життя, починаючи з виходу на екрани стрічки «Щорс» і до завершення роботи над сценарієм фільму «Поема про море». Детально описано історичні події, свідком яких став Олександр Петрович. Окрему цінність становить творча складова записів – розробки сценаріїв «Україна в огні», «Мічурін», розповіді та незавершений роман «Золоті ворота».



5.Дмитро Степовик. Необарокко: Ікони Олександра Охапкіна. – К.: Видавництво імені Олени Теліги, 2015. – 416с.; іл..

Відомий український мистецтвознавець професор Дмитро Степовик презентує оригінальну іконотворчість майстра – нашого земляка Олександра Охапкіна
Особлива увага у виданні приділена особистості художника, оскільки у розділі «Олександр Охапкін. Роздуми» автор картин та ікон розповідає про глибинні витоки своєї творчості.
Поява вказаної книги викликала і неабиякий інтерес у відвідувачів музею історії освіти Кіровоградщини.
“Малюю з любов’ю – наближаюсь до Бога сам та намагаюсь допомагати відчути Його глядачу через навколишню красу природи, що створена Богом. Це єдине правило, яким я послуговуюсь”.
                                                     Олександр Охапкін

Пізнавальним і корисним вказане видання буде для вчителів початкового навчання, образотворчого мистецтва, художньої культури, керівників гуртків, також найпоширенішої категорії – класних керівників.
6.Історія європейської цивілізації. Греція : [енциклопедія] : пер. з італ. / Під ред.Умберто Еко; Пер. О.В.Смінтіна,І.С. Горнова,О.О.Феденко; Худож.-оформ. Л.П.  Вировець.– Харків : Фоліо, 2015.– 862,[1] с. : іл.
Проект "Історія європейської цивілізації" охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність (3 томи - Близький Схід, Греція, Рим), Середньовіччя (4 томи - Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття) і Сучасність (5 томів - XVI-XX століття). При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник - видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко - керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика.
Статті до дисциплін написані провідними італійськими фахівцями в кожній галузі. "Історія європейської цивілізації. Греція" - це сучасна енциклопедія історії Європи, яка надає повну картину політичного, військового та культурного світу Стародавньої Греції від початку палацової фази мінойської цивілізації (близько 2000 року до н. е.) до завершення Ахейської війни, останньої спроби відкритого повстання проти Риму (146 рік до н. е.).
Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом - всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

7.Скляренко В. М. Країни світу. Африка [Текст] :
 для дітей серед. шк. віку / В. М. Скляренко. -
 Харків : Факт, 2015. - 316, [1] с. : іл. 
Книга про Африку, що продовжує дитячу енциклопедію «Країни світу», значною мірою може змінити ваше уявлення про країни Чорного континенту. Тут співіснують найспекотніші пустелі і чарівні куточки насправді «райської» землі, бідність і багатство, високі культурні надбання і залишки невільницького минулого. Але природні багатства й наполеглива праця африканських народів свідчать про те, що цей континент має велике майбутнє.