вівторок, 21 листопада 2017 р.

Хроніка 21 листопада. День, коли почався Євромайдан

2013, четвер
– Зранку Верховна Рада провалила всі сім законопроектів щодо лікування ув'язнених за кордоном. Раніше передбачалося, що після ухвалення відповідного закону Юлію Тимошенко відпустять лікуватися до Європи, і це усуне останню перешкоду на дорозі до євроінтеграції.
Через кілька годин стало зрозуміло, чому депутати так проголосували. Уряд Миколи Азарова вирішив призупинити підготовку до укладання Угоди про асоціацію з ЄС. Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк звинуватив президента Віктора Януковича та прем’єра у державній зраді.
Скасовано візит в Україну єврокомісара Штефана Фюле. А член моніторингової комісії Європарламенту Александер Квасневський заявив, що на саміті у Вільнюсі не буде підписано Угоду про асоціацію. Він підкреслив: це рішення України, а не Європи.
Українські чиновники кинулися виправдовувати рішення влади: мовляв, це ще не кінець. А сам Янукович стверджує, що Україна продовжує йти шляхом євроінтеграції.
Близько десятої ночі на Майдані Незалежності зібралися люди, незгодні з зупинкою євроінтеграційних процесів. Вони вирішують провести тут ніч. Так почався Євромайдан, що переріс у Революцію Гідності.

Україна, 2014-й: «Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», - зазначив глава держави, Петро Порошенко.
Раніше Указом від 19 листопада 2005 року № 1619/2005, Президент України Віктор Ющенко встановив свято - День Свободи. Було запропоновано святкувати це свято щорічно, 22 листопада, з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання почуттів національної гідності.
День Свободи в Україні був затверджений Президентом України Віктором Ющенко, враховуючи історичне значення революційних настроїв.
22 листопада 2004 дата початку «помаранчевої» революції в Україні, компанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори проти свавілля влади. Події були організовані та проведені прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді - грудні 2004 року.
Акція почалася після оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів (у результаті першого визначилися два кандидати - Віктор Ющенко і Віктор Янукович), згідно з якими переміг В.Ф.Янукович. Після рішення Верховного суду було проведено повторне голосування другого туру, в результаті якого президентом України став Віктор Ющенко.
На жаль, влада, встановлена в Україні на той момент, не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї українським суспільством.
Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. День Свободи в Україні був скасований і об’єднаний з Днем Соборності України Указом від 30 грудня 2011 №1209 / 2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" і відзначався з 2012 року - 22 січня.
Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» - йдеться в Указі № 872/2014.
В цей День вітаємо все українське суспільство! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

 
 
 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар