пʼятницю, 21 лютого 2020 р.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови


21 лютого в усьому світі відзначається День рідної мови.
Історія цього свята сягає  21 лютого 1952 року, коли студенти-демонстранти у Східному Пакистані (Бангладеші) були розстріляні за те, що вимагали визнати бенгальську мову однією з державних мов країни. На той час у країні офіційною була визнана мова урду, якою послугувалися лише 3% населення.
За пропозицією Бангладешу ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 року першим Міжнародним днем рідної мови, пам’ятаючи про трагічні події. Відтоді свято відзначають щорічно.
В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови». У цей день прийнято проводити конкурси на написання віршів або прозових творів у навчальних закладах, а також влаштовувати літературні вечори, творчі фестивалі тощо.
Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. У мові накопичуються досвід попередніх поколінь, історія народу, культура, традиції, інтелектуальний та духовний розвиток етносу. Рішенням про впровадження Дня рідної мови ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи, а також це є важливим кроком до визнання необхідності захистити різноманіття культур та зберігати повагу до мови як показника культури.

Гімн українській мові
 Пісні про українську мову:

Українська моваРідна моваЖИВИ УКРАЇНСЬКА МОВА ,МОВА КОЛИСКОВА!!
Батьківська мова
Пісня про мову

1 коментар:

 1. Water Hack Burns 2 lb of Fat OVERNIGHT

  At least 160 thousand women and men are hacking their diet with a simple and SECRET "water hack" to drop 2lbs every night in their sleep.

  It is very simple and it works with anybody.

  Here are the easy steps for this hack:

  1) Take a drinking glass and fill it up half glass

  2) And then learn this amazing HACK

  you'll be 2lbs lighter the very next day!

  ВідповістиВидалити