вівторок, 26 жовтня 2021 р.

Місячник бібліотек

З метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу,сприяння реалізації основних пріоритетів НУШ, популяризації книгочитання, літературного краєзнавства з 1 по 31 жовтня 2021 року в школі проходить місячник бібліотеки під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності".
Учням 6б класу було цікаво дізнатися про бібліотечний фонд шкільної бібліотеки,історію його створенння,з яких джерел він поповнюється,значення акції "Подаруй бібліотеці книгу", ознайомитися з останнім надходженням у бібліотеку -подарункам другокласників під час посвяти в читачі.
"Читати- це модно та цікаво"-такий висновок зробили учні після відвідування бібліотеки.Декілька учнів,зацікавившись новинками,взяли книги на формуляр.












28 жовтня вся країна відзначатиме День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.

З 19 по 29 жовтня у бібліотеці експонується інформаційно-історична викладка до Дня визволення України від фашистських загарбників. Увазі читачів пропонується коротка історична довідка про ті далекі події 1944, книги про мільйони українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими, про те, що сьогодення ставить перед нами багато завдань, і головне з них - захистити рідну Україну, її цілісність та суверенітет.

Напередодні Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників в читальному залі  бібліотеки проведено історичну годину «У війні палала рідна Україна» для учнів 9-Вкласу. Бібліотекар звернула увагу  на літературу про ті страшні події та битви за визволення України, які були важливою частиною процесу розгрому ворога. Перемога стала можливою завдяки героїзму, мужності та відданості українського народу. Читачам було запропоновано переглянути відео «Звільнення України». Проведений захід дав змогу підліткам дізнатися щось нове зі сторінок історії своєї країни, поринути у ті часи та події, які ми не маємо права забувати, заради процвітання України та її мирного майбутнього!


середа, 13 жовтня 2021 р.

14 жовтня - День захисників і захисниць України, День Українського козацтва, День створення УПА та свято Покрови Пресвятої Богородиці

14 жовтня-особливий день для України.У цей день відзначають одразу чотири свята та памʼятні дні,повʼязані з різними історичними подіями.
Православна церка святкує день Покрови Пресвятої Богоматері.Також в Україні цього дня відзначають День українського козацтва, День захисників і захисниць України та День створення Української повстанської армії.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.

 

Під покровом Пресвятої Богородиці українське козацтво здобувало волю та свободу для нашої батьківщини, а Українська повстанська армія, в часи Другої світової війни, захищала та відстоювала національні інтереси та боролась за Незалежність України.Ми завжди боронили свої кордони від ворогів, боронимо їх і зараз. Наші захисники стояли та стоять на захисті суверенітету України.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні.

За легендою, у цей день у 860 р. військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я – Константинополь, намагаючися захопити місто. Мешканці Константинополя з молитвою звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за легендами, з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою. Після цього військо Аскольда вже не могло побачити цих людей.

  Уражений цим дивом Аскольд та його дружинники після цього прийняли хрещення та стали християнами. Достовірних даних про цю подію історична наука не має, уважається, що християнство на Русі офіційно з’явилося пізніше.

  За іншою версією, приводом для свята стало видіння Андрія Юродивого під час облоги Константинополя. Богородиця з’явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист.  У підсумку ворог відступив, і місто було врятовано від знищення. Відтоді Покрова асоціюється із заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.

ttps://24tv.ua/naytsikavishi_fakti_pro_den_zahisnika_ukrayini_krasnomovna_infografika_n875125

у Київську Русь це свято прийшло з Візантії після запровадження християнства.

За однією з версій, блаженного Андрія було удостоєно явлення Богородиці в Константинополі, яка з’явилася та вкрила людей своїм покровом, оскільки місто було оточено чужинцями. У підсумку ворог відступив, і місто було врятовано від знищення. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.

До слова, особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки, які мали на Січі церкву в її честь та ікону "Козацька Покрова". На свято Покрови козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана.

Українська повстанська армія своєю чергою вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.


https://24tv.ua/naytsikavishi_fakti_pro_den_zahisnika_ukrayini_krasnomovna_infografika_n875125

у Київську Русь це свято прийшло з Візантії після запровадження християнства.

За однією з версій, блаженного Андрія було удостоєно явлення Богородиці в Константинополі, яка з’явилася та вкрила людей своїм покровом, оскільки місто було оточено чужинцями. У підсумку ворог відступив, і місто було врятовано від знищення. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.

До слова, особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки, які мали на Січі церкву в її честь та ікону "Козацька Покрова". На свято Покрови козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана.

Українська повстанська армія своєю чергою вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.


https://24tv.ua/naytsikavishi_fakti_pro_den_zahisnika_ukrayini_krasnomovna_infografika_n875125

Покрова Пресвятої Богородиці була одним із найголовніших свят запорізьких козаків. Вони будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Саме на Покрову запорізькі козаки вирушали на зимівлю по своїх хуторах і зимівниках. На Запорізькій січі залишалася тільки постійна залога із січовиків. Тоді основними були церковні вихідні, тому і склалося козацьке свято на Покрову.
Першу церкву на честь Покрови запорожці побудували в 1659 р. на Чортомлицькій Січі. За свідченням українського історика Дмитра Яворницького, за час існування Січі було побудовано 13 церков Покрови Богородиці.
Коли у XVII–XVIII ст. з’явилося козацьке бароко, митці почали малювати новий вид ікони, який отримав назву «Козацька Покрова». На ній під покровом-омофором Богородиці іконописці розміщували українських гетьманів, старшину та відомих козаків.
Ураховуючи цю історичну традицію, було вирішено зробити пам’ятний день, присвячений внеску козаків у розвиток української державності. 7 серпня 1999 р. президент України Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня українського козацтва в день свята Покрови Пречистої Богородиці.

 

14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями, які були пов’язані зі святом Покрови, та заснуванням у цей день УПА.
Інформація про створення УПА 14 жовтня є у постанові Української головної визвольної ради від 30 травня 1947 р. та наказі передостаннього Головного командира УПА Романа Шухевича («Тараса Чупринки») від 14 жовтня 1947 р.
«У місяці жовтні 1942 р. на Поліссі постали перші збройні відділи, що дали початок Українській повстанській армії. Для зафіксування цього історичного моменту визнається день 14-го жовтня 1942 р. днем постання УПА», – йдеться у наказі.
Однак, документа, який би регламентував створення УПА саме у жовтні 1942 р., не виявлено у численних матеріалах діловодства цієї військової структури. Історики ще не дійшли до остаточних висновків у питанні, коли була створена УПА.
Зокрема, співробітник Інституту джерелознавства НАНУ Олександр Вовк, який вивчав архіви українських націоналістів у період Другої світової війни,вважав, що УПА була створена у квітні–на початку травня 1943 р. До створення УПА тоді був причетний військовий референт бандерівської ОУН на Волині та Поліссі Василь Івахів (псевдонім «Сонар»).

 


День захисника України був офіційно встановлений як державне свято 14 жовтня 2014 р. указом президента Петра Порошенка.5 березня 2015 р. Верховна Рада підтримала президентський законопроект, у якому День захисника України 14 жовтня було визначено як святковий вихідний.14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на «День захисників і захисниць України» 
Свято встановлене  з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Сьогодні Україна святкує славне свято,

Це свято – чоловіче, твоє це свято, брате!

Це свято тих, хто ладен у будь-яку хвилину

Родину захищати і рідну Україну!

Хай мир панує завжди і спокій навкруги,

Будь-що тобі хай буде, мій брате, до снаги,

Хай множаться здобутки, життя хай процвітає,

Покровом Божа Матір тебе хай огортає!