четвер, 31 серпня 2023 р.

День знань

 

 Щиро вітаємо з Днем знань

Сьогодні педагогічний колектив ліцею"Лідер", учні та батьки відзначають День знань. Це певний підсумок величезної підготовчої роботи, яка передувала початку нового навчального року, нового освітнього процесу.Для багатьох це особливий день, повний очікувань і надій.
Для першокласників 1 вересня- особливо важливий день, який позначає початок їхнього навчального шляху до нових відкриттів. 

Нехай цей навчальний рік буде сповнений натхення і незламності. Здоров’я  і благополуччя! Миру і Перемоги!

понеділок, 28 серпня 2023 р.

Матеріали до першого уроку

 

    Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського розмістив Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2023/2024 н.р.
Авторами-розробниками створені кейси інтерактивних вправ та ігор, які розбиті на 8 тем
Орієнтовні теми для проведення Першого уроку та Дня знань у 2023/2024 н. р.

  • «Наш дух незламний, а український народ- нескорений!»
  • «Моя країна – сильна, смілива та вільна Україна!» 
  • «Наші воїни –сильні, мужні та незламні!» 
  •  «У єдності Суперсила України!»
  •  «Форпости незламного духу: нові Міста-герої України»
  •   «Моя Україна – незламна! Єдина!»
  •   «Ми єдині в прагненні жити у вільній та незалежній державі»
  •    «Під синьо-жовтими прапорами України та Євросоюзу»
  •    «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну!»
  •    «І хто б там що кому не говорив, а згине зло і правда переможе!»
  •    «Незламне прагнення до волі»


Міністерство освіти і науки України разом з програмою ментального здоров’я “Ти як?” та Дитячим фондом ООН в Україні розробили урок “ТИ ЯК? Повертаємось до школи!” спеціально для учнів 7-11 класів.
Виходячи з того, що новий навчальний рік приносить більше навантаження та стресів, особливо в умовах війни та змін у навчальному процесі, цей урок надасть важливі техніки саморегуляції. Відеозвернення психологів та практичні вправи допоможуть учням подолати тривожність та страхи, заспокоїтися та розслабитися, а також надавати собі підтримку під час навчання та поза ним. Інформація для вчителів також включає корисні ресурси та підказки, як допомогти учням психологічно. Ця програма ментального здоров’я є спільним проектом з участю урядових та освітніх структур, підтриманим ООН.

В Україні немає людей, яких тим чи іншим чином не торкнулася б війна. За даними опитування U-Report про психічне здоров’я молоді 14-34 років, проведеного в лютому 2023 року, 55% з них відчували тривожність, а 24,8% – пригніченість. 55,6% шукали інформацію та намагалися дізнатися, як саме можна покращи­ти своє ментальне здоров’я. 73% молоді зазначили, що потре­бують більше емоційної чи психологічної підтримки.

Дорослі можуть допомогти дітям-підліткам почуватися спо­кійніше й впевненіші та мати більше сил на навчання та спілку­вання з однолітками. Ось декілька простих порад:

  • Відновіть почуття безпеки в той спосіб і тією мірою, які є можливими на цю мить.
  • Заохочуйте підлітків до фізичної активності: фізкультура, танці, регулярні прогулянки на свіжому повітрі тощо.
  • Відновіть режим дня, наскільки це можливо (навчання в школі, виконання певних завдань; рухова активність; вчасний сон тощо).
  • Вислуховуйте дитину, коли вона хоче поговорити, будьте уважними до її запитань і давати чесні відповіді.
  • Дозвольте дитині висловлювати емоції та почуття. Не можна говорити «не згадуй цього» або «забудь про це» — навпаки, важливо дати змогу максимально висловитися та проявити емоції.
  • Пояснюйте дитині, що відбувається, давайте правдиву ін­формацію. Дітям важливо розуміти ситуацію в цілому та причини того, що сталося. Це працює на зцілення. Дорос­лим важливо дізнатися, що саме дитина зрозуміла з ситу­ації, який висновок зробила.
  • Заохочуйте дитину до спілкування з однолітками, діяль­ності у громаді, доступної для її віку тощо.
  • У разі прояву агресії важливо формувати здорові поведін- кові рамки: попри те що дитині може бути важко справ­лятися з емоціями, вона повинна розуміти, що кривдити інших людей або тварин неприпустимо.
  • За потреби допоможіть звернутися по фахову психоло- гічну/психотерапевтичну допомогу чи супровід: фахівці підкажуть дитині та батькам, як справлятися з емоціями, як навчитися релаксації, як контролювати важкі спогади тощо.

Існує набір технік та навичок, які допоможуть підліткам повер­нути стійкість та впоратись зі страхом, панічною атакою, роз­різнити та вивільнити агресію в безпечний спосіб, знайти самопідтримку, коли сумно, а також допоможуть розслабитися, щоб налаштуватись на відпочинок та сон.
Саме для того, щоб поділитися з дітьми такими навичками й техніками, підготовано цей урок.

Завантажити: Перший урок 2023 "Ти як? Повертаємось до школи!" від МОН для учнів 7-11 класів 


 

Сценарій даного Першого уроку наголошує на важливості ментального здоров’я, розкриває його аспекти та пропонує конкретні поради для збереження та покращення стану психічного благополуччя

Автор матеріалів Ліна з України, педагог-організатор з українського міста Маріуполь.