середу, 11 жовтня 2017 р.

День захисника України

День захисника України відзначають на церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке здавна є одним із найулюбленіших українських свят. У Київську Русь свято Богородиці прийшло з Візантії, це сталося після запровадження християнства. За однією з версій, блаженний Андрій був удостоєний явлення Богородиці в Константинополі. На ту пору місто було оточене чужинцями. Вона з’явилася і вкрила людей своїм покровом. Невдовзі ворог відступив, і місто було врятоване від знищення. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.
Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. Вони мали на Січі церкву в Її честь, а також ікону «Козацька Покрова». На свято Покрови козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана. Українська повстанська армія вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.
День захисника України відзначають з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві тощо.

З нагоди Дня захисника України та 75-річчя від початку формування Української повстанської армії в бібліотеці проведено тематичний урок" УПА.ВІДПОВІДЬ НЕСКОРЕНОГО НАРОДУ" .Одиннадцятикласники поглибили знання про УПА, яка зробила значний внесок у боротьбу за незалежність нашої держави, формування національної самосвідомості Українського народу, продовжила його військові та державотворчі традиції.Увазі учнів було запропоновано перегляд фільму “Роман Шухевич.Кінохроніка часів УПА”
Відзначення Дня захисника України в цьому році присвячене 75-річчю від початку формування  Української повстанської армії
Електроннний архів українського визвольного руху

Історія українського війська.Бібліотека             (Сайт «Українське військо», тема – історія української армії до сьогодення включно. Сайт поділений на  окремі відділи за епохами розвитку, відділи «Бібліотека» та «Посилання» мають аналогічний внутрішній поділ. Наразі переважають матеріали щодо армії УНР, період УПА представлений менше. Дуже велика кількість різноманітних посилань – що є основною перевагою сайту.)

Діаспоріана — найбільша онлайн-бібліотека діаспорних видань. Зокрема багато спогадів учасників визвольної боротьби, скани часописів ОУН та інших самостійницьких організацій

Немає коментарів:

Дописати коментар