понеділок, 18 березня 2024 р.

Ріки незмінно течуть додому

Фрагмент однієї з картин циклу “Сни про дім” воїна, поета й художника Валерія Пузіка

 Державна установа «Український інститут книги» проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», яка проходитиме з 16 по 24 березня 2024 року, що охоплює дату святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня).Тиждень поезії в Україні відбудеться вперше, і це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.
Тема Тижня поезії – «дім». Гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім – це світло, котре гріє навіть тоді, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Україна – це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити, і боротися за перемогу.
Національний тиждень читання поезії «Ріки незмінно течуть додому» – із глибокою шаною і любов’ю до тих, хто береже й відвойовує наші доми, й до тих, хто за дім віддав найцінніше. Із гарячим серцем і полум’яною надією до тих, хто чекає повернення додому.

«Поезія — це мова, яка промовляє до нашого найглибшого «я»: до тієї невідʼємної, потаємної, потужної складової будь-якої людської істоти, яка і робить кожну і кожного з нас — неповторними нами. І тому, коли катаклізми — війна, втрата, екзил — ламають чи деформують решту наших життєвих ролей, розбираючи на запчастини нас-фахівців і фахівчинь, нас-учнів і наставниць, нас-батьків і дітей, нас-друзів, нас-коханих, недарма саме тоді ми хапаємося за силу поезії, як за рятівну соломинку (я чула це від безлічі людей і спізнала сама). Бо посеред хаосу поезія спроможна вкорінити нас у самих собі; нагадати нам, що саме тримає нас укупі; дати нам ухопитися за ті глибокі корені реальності і нашої власної ідентичності, які не сила підважити жодному ворогові, жодному болю, жодній війні. Мова поезії, за найглибшою своєю суттю, — це мова життя, а отже — і мова перемоги», — ділиться поетка  Ірина Шувалова.
Любі читачі й читачки, у межах Національного тижня читання поезії  бібліотека ліцею запрошує вас долучитися до поетичного челенджу. Його суть полягає в тому, аби впродовж тижня поезії щодня ділитися тематичним віршем.
Розпочинаємо тиждень читання поезії відеолистівкою від Ірини Шувалової: це авторське читання вірша, рядок із якого став гаслом Національного тижня читання поезії 2024 .

Немає коментарів:

Дописати коментар