понеділок, 24 квітня 2017 р.

Чому сталася Чорнобильська трагедія?Розщеплені на атоми


Результат пошуку зображень за запитом "чорнобильська катастрофа" Правда про Чорнобиль 
Чому сталася Чорнобильська трагедія?
Розщеплені на атоми(документальний фільм)

Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять,
За скоєний гріх розіп’ята живцем,
Прип’ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна.
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо ступає життя у полин
І лине Чорнобильський дзвін.

А. Багряна


26 квітня 1986 року о 1:24 в ході випробувань на 4-му енергоблоці ЧАЕС, через менш як хвилину після початку експерименту з реактором, він був повністю зруйнований.
 Безпосередньо під час вибуху загинула одна людина, ще одна померла вранці. Близько 4 години ранку пожежа, що виникла після вибуху, була локалізована, а до 6-ї години ранку загашена. Пожежники не дали перекинутися вогню на 3-й енергоблок. Перші уражені серед пожежників з'явилися о 2 годині ночі, пізніше у 134 співробітників ЧАЕС і рятувальних команд розвинулася променева хвороба, 28 з них померли протягом кількох місяців. Згодом загинули тисячі ліквідаторів.
 Місто-привид Прип'ять, розташоване найближче до ЧАЕС - за 12 кілометрів - майже повністю заросло деревами і нагадує величезний парк. Більшість будинків тут порожні, майже немає меблів і особистих речей, все більш-менш корисне розграбоване і вивезене мародерами. Батареї та інші металеві конструкції зрізані.
 За 31 рік зона перетворилася на "заповідник" дикої природи - в Чорнобилі з'явилися унікальні види тварин і птахів. У колишній водоймі-охолоджувачі ЧАЕС плавають гігантські соми, а в занедбаних населених пунктах нечисленні мешканці (близько 200 сотень самоселів) вирощують овочі і не бояться ловити рибу.
 

Вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років

 Цього року виповнюється 80-річчя Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років. Намагаючись позбавити наш народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагнення до свободи, мільйони українців було закатовано у застінках НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, висилки. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це вголос. 

Президент України Петро Порошенко підписав Указ №75/2017 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років». Головною метою документу є гідне вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму.
 На виконання указу Президента України, з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні XX століття, а також вшанування патріотизму й мужності громадян, у шкільній бібліотеці  організовано книжкову виставку «Письменники України – жертви політичних репресій»; оформлено тематичну полицю «Загублене Відродження»,у читальному залі здійснено перегляд документального фільму «Сталінські репресії в Україні»

четвер, 20 квітня 2017 р.

ЗНО з англійської мови

Цього року ЗНО з англійської мови відбудеться 29 травня. Освіта.ua пропонує всім, хто готується до тестування, безкоштовний онлайн-сервіс, що містить завдання тестів з англійської мови, правильні відповіді на завдання, а також ґрунтовні пояснення провідних фахівців до правильної відповіді кожного з завдань тесту http://osvita.ua/test/50643/

Державна підсумкова атестація з української мови у 9-му класі

Готуєтесь до проведення державної підсумкової атестації з української мови у 9-му класі? Оберіть свій диктант з безкоштовного збірника для проведення ДПА http://osvita.ua/school/certification/card/50325/

четвер, 13 квітня 2017 р.

Безпека у твоєму житті

2014-05-20-010В наш час доречно пригадати елементарні правила безпеки. Пропону. Вам ознайомитися з теоретичними матеріалами на цю тематику:

середа, 12 квітня 2017 р.

Державна підсумкова атестація 2017

Завдання і відповіді пробного ЗНО-2017

УЦОЯО оприлюднив завдання тестів пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що були використані під час проведення пробного тестування на початку квітня. Також оприлюднені правильні відповіді до всіх предметних тестів http://osvita.ua/test/55422/

12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики. День працівників ракетно-космічної галузі України

День працівників ракетно-космічної галузі України
Враховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки і впровадження високих космічних технологій в народне господарство, Указом Президента України № 230 від 13 березня 1997 року в Україні оголошено свято, що відзначається щорічно 12 квітня — День працівників ракетно-космічної галузі України. 

Людину завжди надихало небо і зірки, з тих самих пір, як вона стала усвідомлювати себе. «Ното Sapiens» завжди хотів літати в небі як птах, а вдивляючись у темні глибини космосу, де таємничо мерех­тіли зірки, йому не давали спокою питання: «Чи самотній він у Все­світі? Що там навкруги? Чи є там інші цивілізації? Чи існують інші планети?.... »
Уперше побачити Землю з висоти пташиного польоту людина мог­ла тільки з винаходом повітряної кулі — 1783 р., а з винаходом літа­ка така можливість з'явилася практично у всього людства.
Саме наприкінці XIX — на початку XX сторіч повітроплаванню, що бурхливо розвивається (крім повітряних куль у небі з’явилися  перші дирижаблі), і авіація, яка тільки-но почала народжуватись, дали поштовх усім мрійникам у світі, воскресивши прекрасну мрію про польоти до інших світів.
Саме тоді й зародилося бажання осягнути невідомий Всесвіт та дізнатися про його приховані таємниці. Ось так і з’явився  космонавт, який пройшовши всі випробування, першим облетів нашу планету.
9 грудня 1959 року Гагарін написав заяву з проханням зарахувати його в групу кандидатів в космонавти. Крім Гагаріна, були ще претенденти на перший політ в космос, всього двадцять осіб. Вони були кращими пілотами країни, претендентів відбирав Сергій Корольов, важливими були зріст, маса і здоров'я. Старт планувалося призначити між 11 і 17 квітня 1961 року. Того, хто полетить в космос, визначили в останню мить, на засіданні державної комісії, ними стали Гагарін і його дублер Герман Титов. Було підготовлено три повідомлення ТАРС про політ Гагаріна в космос. Перше - «Успішне», друге на випадок, якщо він впаде на території іншої країни або в Світовому океані «Звернення до урядів інших країн» з проханням допомоги в пошуку, і трете — «Трагічне», якщо Гагарін не повернеться живим.
Старт корабля «Восток» був здійснений 12 квітня 1961 року в 09:07 з космодрому Байконур. Корабель вийшов на не розраховану високу орбіту.
Виконавши один оберт навколо Землі в 10:25:34 на 108 хвилині, плановий політ був завершений.
12.04(2)   Політ людини у Всесвіт – велика подія в історії людства. Політ Юрія Олексійовича Гагаріна показав, що людина може підкорити Всесвіт, може зберегти нормальне психічне здоров’я і працездатність на всіх етапах космічного польоту – при польоті на ракеті, в стані невагомості і в апараті, який спускається. Це дало величезний поштовх і саме з того часу й почалося вивчення космосу і Всесвіту.
Незалежна Україна упевнено увійшла до складу космічних держав світу завдяки сформованому науковому і виробничому потенціалу космічної галузі - в спадщину від Радянського Союзу залишилася майже третина космічного промислового потенціалу, що створювався на протязі 40-річної участі українських підприємств у всіх основних космічних проектах.12 04(1)
Павло Попович став не тільки першим українцем в космосі. Він вперше під час польоту дав справжній космічний концерт - сильним і чистим голосом проспівав українську пісню «Дивлюсь я на небо ...». Він знав, що його слухають на Землі, і що це улюблена пісня головного конструктора Сергія Корольова.
12 квітня - день початку епохи пілотованих космічних польотів - спільне свято, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі.

Фотодокументи з фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного