8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
З нагоди Дня безпечного Інтернету 2022
Рада Європи пропонує партнерам з державних інституцій та неурядових
організацій зосередитися на цій темі та приєднатися до проведення
різноманітних заходів та акцій.
Інформаційні кампанії та ресурси Ради Європи направлені на різні
цільові групи - дітей, молодь, батьків, вихователів та відповідальних
осіб, щоб заохотити всіх людей зробити свій внесок у створення більш
безпечного Інтернету.
Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету
- Буклет "Дізнайся про свої права в цифровому середовищі" для дітей та молоді віком до 18 років - це зручна та дружня до дітей презентація керівних принципів Ради Європи з поваги, захисту та забезпечення прав дитини в цифровому середовищі.
- Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість» містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи .
- Посібник з інтернет-грамотності призначений для широкої громадськості, включаючи сім’ї, працівників освіти та органів державної влади.
- Батьки та вихователі можуть знайти корисну інформацію в керівництві Ради Європи "Батьківство в цифрову епоху" (та шістьох тематичних відеоуроках), де розглядаються п'ять онлайн-ризиків сексуального характеру (сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, а також зображення сексуального характеру, які використовуються заради помсти).
- Нові матеріали Кіко і Всюдия, в яких повертається улюблений персонаж дітей - друг Кіко, виявились особливо успішними і корисними. Кіко вирушає в нові пригоди, відкриваючи для себе екрани і неправильне використання зображень в онлайн-середовищі.
- Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру містить необхідну інформацію та поради, які будуть корисні батькам для сприяння позитивному використанню дітьми цифрових технологій.
- Робочий зошит для підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) спрямований на вивчення прав та обов’язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в Інтернеті.
- Посібник для вчителів the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) містить плани уроків, що пропонують ідеї та заходи, щоб заохотити молодь розвивати навички творчого та критичного мислення, необхідні для повноцінного життя в світі.
Посібник містить теоретичні питання безпечної поведінки в Інтернеті, опис занять та 8 тренінгових вправ із розвитку базових компетенцій безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, плани заходів для педагогів та батьків.
- Посібник з протидії мови ненависті «Закладинки» містить 24 приклади вправ з теми протидії мові ненависті онлайн через навчання з прав людини. У вправах розкриваються теми мови ненависті онлайн, прав людини в Інтернеті, свободи вираження поглядів, приватного життя і безпеки, інтернет-грамотності, демократії та участі.
Відео з інтерв’ю містять огляди щодо сучасного стану безпеки в Інтернеті та поради щодо безпечної поведінки в Інтернеті. Курси та відео можуть бути використані під час освітніх заходів з представниками та представницями професійних спільнот та можуть буди рекомендовані для перегляду батькам та особам, які їх замінюють.
- Відеоуроки для професіональних спільнот від проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»
Відеоурок 1 – Захист дітей онлайн
Відеоурок 2 – Сексуальний шантаж
Відеоурок 3 – Секстинг
Відеоурок 4 – Секс-чатинг
Відеоурок 5 – Грумінг
Відеоурок 6 – Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти
- Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» від проєкту Ради Європи
- Рекомендації Міжнародного союзу електрозв’язку щодо захисту дітей у цифровому середовищі:
- «Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для батьків та освітян»
- «Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для індустрій»
- «Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для органів державної влади»
- «У мережі з Санго»
- «Робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі. Виконай завдання разом із Санго»
- Вебінари Школи онлайн-безпеки дітей
- Чат-бот “Кіберпес” від Міністерства цифрової трансформації.
Чат-бот є у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.
- Міжнародна конференція «Безпечний онлайн 2020: Сучасні виклики»
Топ-5 відео з теми захисту дітей:
1. Приклад та роль батьків та вчителів у захисті дітей в Інтернеті – Анастасія Дьякова
https://www.youtube.com/watch?
2. Рекомендацій щодо захисту дітей у цифровому середовищі: зміст та супутні матеріали – Сара Дельпорт
https://www.youtube.com/watch?
3. Безпека дітей в Інтернеті – досвід Швеції – Сюзанна Дракборг
https://www.youtube.com/watch?
4. Чому дописи у соціальних мережах про дітей можуть зашкодити їхньому майбутньому? – Анастасія Апетик
https://www.youtube.com/watch?
5. Кібербулінг. Панельна дискусія
https://www.youtube.com/watch?
Немає коментарів:
Дописати коментар