пʼятницю, 18 лютого 2022 р.

Небесній Сотні вдячні за свободу!

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. 

  Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

18-20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності загинуло понад 100 громадян.Вони були розстріляні під час запеклих протестів проти тодішнього президента Віктора Януковича.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Те, що починалося як мирна хода, переросло у криваве протистояння.
Цього року вперше по всій Україні державні вшанування Героїв Небесної Сотні пройдуть за єдиним церемоніалом, розробленим, зокрема, за участі Українського інституту національної пам'яті.
Музей Майдану 
продовжив
відеопроєкт «Характери
гідності», який уперше був представлений у 2019 році й зараз налічує кілька десятків відео.

Це короткі історії про дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення Героїв Небесної Сотні. Розповіді найближчих родичів покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження.


Усі ролики з циклу «Характери гідності» можна переглянути на ютуб-каналі музею.

У 2021 р. Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. А Кабінет Міністрів України затвердив план заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на 2021—2025 роки.

Історичні інформаційні матеріали про Революцію гідності та Героїв Небесної Сотні за посиланням.


Немає коментарів:

Дописати коментар