середу, 1 лютого 2023 р.

Сьогодні-Всесвітній день читання вголос

 1 лютого проводиться Всесвітній день читання вголос. Це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі і суспільстві. Свято започатковане некомерційною організацією LitWorld і спонсорується Scholastic. Ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Читання вголос розвиває швидкість мовлення. Це розширює словниковий запас. Гарне читання вголос потребує часу. Це не те, що можна квапити або втискати. Необхідно обговорювати, ділитися почуттями і робити прогнози. Процес покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими.
Запам'ятовування є найсильнішим під час безпосереднього читання вголос, що свідчить про те, що вплив відбувається не тільки від чуття слів, а й від їхнього вимовляння. Це пояснюється тим, що усне проголошення слова створює досвід, що запам'ятовується, - явище, яке дослідники називають "ефектом виробництва".
Читання вголос також має безліч переваг. Воно допомагаєрозвивати навички мислення, зміцнює навички слухання і підвищує грамотність. Читання вголос - це також чудовий спосіб встановити міцний сімейний зв'язок!

Сьогодні, у Всесвітній день читання вголос,у бібліотеці користувачі бібліотеки ліцею вголос читали твори сучасних українських дитячих письменників.Учні 4-А класу відвідали шкільну бібліотеку, де на інтерактивному занятті, поринули у чарівний світ книги.

Всі учасники заходу були в захваті від такої пізнавальної інформації та спільного читання.
В знак вдячності четвертокласники подарували бібліотеці книги, які зацікавлять своїми творами дітей їхнього віку.


 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар