понеділок, 13 лютого 2023 р.

Міжнародний день книгодарування

 

14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки. Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американського книжкового блогера Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги.

 Якось син блогерки запитав, чому немає такого особливого дня на рік, коли люди дарують книжки усім навколо. Еммі сподобався задум, саме тому, вона вирішила відзначити черговий День святого Валентина, подарувавши книги не лише синові, а й бідним дітям, які не мають можливості придбати власні. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого традиція почала стрімко розвиватися, а цю ініціативу підхопили активісти по всьому світові. "Коли ще ділитися своєю любов'ю до книг, як не в день, який є синонімом кохання", — написала у своєму заклику до спільноти читачів Емма Перрі. Дуже швидко, питання маленької дитини та активна позиція Еммі Бродмур були підхоплені мільйонами людей, що й сприяло становленню цього свята як Міжнародного дня книгодарування. За 10 років Міжнародний день дарування книг перетворився на глобальну акцію: його відзначають книголюби з США, Великобританії, Австралії, Канади, ПАР, Франції, Індії, Ірландії, Японії, Нової Зеландії, Філіппін, Туреччини, Сінгапуру, Німеччини, Нігерії, Нікарагуа, Бразилії, Єгипту, Польщі, Греції, Португалії, Мексики, Македонії, Угорщини, Ізраїлю, Китаю, Болгарії, Пуерто-Ріко та звісно з України також. В цей день дарують книги насамперед дітям, а також тим, чиї можливості доступу до читання книг з різних причин є обмеженими.

Відсвяткувати Міжнародний день дарування книг доволі просто. У ліцеї ініціювано благодійну акцію "Подаруй бібліотеці книгу", шкільна бібліотека вже отримала від учнів 43 книги для поповненняфонду. Які саме видання спитаєте ви ? Насправді чарівних, добрих, повчальних, захопливих книг так багато у світі! Вибір шалений! Але головне – подарувати з книгою тепло, ніжність, увагу. Інколи людям не вистачає слів, аби виразити свої почуття, а книга скаже набагато більше, ніж банальна валентинка. Взагалі, найважливішою метою Міжнародного дня книгодарування є яскраві емоції, радість в очах та широка посмішка. Будьте щирі. Цей подарунок має стати приємним спогадом для всіх. Тож робіть це із душею. Даруючи книги, ви, напевно, відчуєте себе добрим чарівником, який зцілює серця. Разом із книгою ви даруєте світло. Людина обов'язково буде вдячна, а такі емоції роблять світ кращим.
 Даруйте книги з любов’ю та нехай 14 лютого, звичайний зимовий день, перетвориться для вас на добру традицію – дарувати книжки, бо книжки - то любов.

Немає коментарів:

Дописати коментар