четвер, 26 листопада 2015 р.

28  листопада - День пам’яті жертв            

голодомору

  День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.

О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.
 Так давайте і ми запалимо свічку. По-християнськи і просто по-людськи пом’янемо всі душі, які занапастив у 32-33 роках радянський режим.

У читальному залі протягом тижня можна було ознайомитися із виставкою – інформацією «Україна пам’ятає...Світ визнає...», 
дізнатися про часи лихоліття на території свого району,
переглянути презентацію "Голодомор 1932 - 1933рр."Немає коментарів:

Дописати коментар